top of page

EFEKT JOJO

Efekt jo-jo to obawa wielu odchudzających się osób. Jak uniknąć powrotu do starej wagi tuż po zakończeniu diety?

Efektu jo-jo boją się wszyscy odchudzający się ludzie. Charakteryzuje się on szybkim przybraniem na wadze tuż po skończonej diecie. O efekcie jo-jo możemy mówić wtedy, gdy wahania masy ciała po 5 latach od zakończenia diety są większe niż 5% od masy ciała, którą osiągnęliśmy. W przypadku osoby, która schudła do ok. 60 kg, wahania masy ciała w przeciągu kolejnych 5 lat nie powinny być większe niż 3 kg.

Czy na efekt jo-jo jest narażona każda osoba odchudzająca się? Tak. W przypadku, gdy odchudza się nieumiejętnie, tym samym obniżając tempo metabolizmu.

Osoba taka zrzuci wprawdzie kilogramy i osiągnie cel, ale niestety na krótko. Po powrocie do starych nawyków żywieniowych, dodatkowe kilogramy prędzej czy później dadzą o sobie znać, niestety często nawet z nawiązką. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest właściwie ułożona dieta odchudzająca, a taką jest Program Odchudzania Cambridge, obejmujący zarówno etap redukcji, jak i stabilizacji osiągniętej masy ciała.

Jak się obronić ?

Przede wszystkim postaw na aktywność fizyczną - wybierz taką, która sprawia Ci największą przyjemność, na przykład pływanie lub spacery.

Po drugie, zdobądź zdrowy nawyk regularnego jedzenia. Spożywanie posiłków co 3-4 godziny o stałych porach pomaga w utrzymaniu wagi

#efektjojo #jojo #dieta

Ciekawe porady
Najnowsze porady
Archiwum
Tagi
Nie ma jeszcze tagów.
Lubię to
  • Facebook - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
bottom of page